Dylemat 

 

imageTak sobie pomyślałam, że napiszę wam o tym wydarzeniu, z ciekawości, co wy zrobilibyście na moim miejscu.

By wyjechać z mojej ulicy na główną drogę muszę przejechać wąskimi, jednokierunkowymi uliczkami, na których stoją gęsto zaparkowane samochody. Jedną z tych dróg podjeżdżam do góry, gdzie droga się rozgałęzia, z lewej strony nic nie może nadjechać, bo jest jednokierunkowa, ja skręcam w prawą. Tego dnia jednak zanim to nastąpi muszę poczekać.  Jakaś kobieta, na oko, około pięćdziesięcioletnia próbuje parkować  w wąskim miejscu samochód. „Za ciasno” zdążyłam sobie pomysleć, gdy nagle baba walnęła idealnie samochód z tyłu, rozwalając mu światło i cześć zderzaka. Wystraszona szybko odbiła do przodu uderzając samochód stojący przed nią. Spojrzała w bok, centralnie na mnie, prosto w oczy, po czym wyjechała z miejsca i pojechała w siną dal. Zapamiętałam jej numery, ale co z tego. Gonić jej nie będę, właścicieli aut nie znam i nie wiem, gdzie mieszkają, a na chodzenie od domu do domu czasu nie mam, musiałam odebrać dzieci ze szkoły. Ruszyłam więc w prawo i też pojechałam w siną dal. Trochę mam jednak moralnego kaca. Co wy byście zrobili ?

13 comments on “Dylemat 

 1. Interwencja by nic nie dała. Gdybyś zajechała jej drogę to mogłaby z szoku lub złości Ciebie też stuknąć. Spisać, zadzwonić na policję, ewentualnie zostawić kartkę jeśli się da. Pozdrawiam!

  Lubię

   • Dorota, wiem wiem ja czytam od A do Z ze zrozumieniem 😉 Nie miałaś tyle czasu ale zadzwoniłaś na policję więc moim zdaniem nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia!

    Lubię

 2. tak jak pisali przedmówcy – albo kartka pod wycieraczką, albo jeżeli masz blisko podejdź na posterunek i zgłoś zdarzenie dyżurnemu. Jeżeli nie było poszkodowanych/rannych to policja samo z siebie nie rozpocznie żadnych działań ale możesz poprosić to dostarczą informację do właścicieli samochodów (w końcu gdy wrócisz uszkodzonych samochodów może już tam nie być…)

  Liked by 1 osoba

 3. miałem podobna sytuacje tylko że to mi uszkodzili samochód (urwane lusterko) za wycieraczka znalazłem kartkę od świadka z numerem rejestracyjnym sprawcy i opisem samochodu oraz numerem do świadka. Koszt nowego lusterka 10 funtów więc nie szukałem sprawcy ale przy większej szkodzie gdzie warto byłoby ruszyć ubezpieczalnie zawsze jest się do przodu. Świadkowi tylko wysłałem sms-a z podziękowaniem i sprawa się skończyła.

  Liked by 2 people

 4. Zdecydowanie tak, zostawilabym karteczke z informacja i numerem rejestracyjnym samochodu. Jak nie chcesz nie musisz zostawiac swoich danych, ale mozesz (np numer telefonu)

  Liked by 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s