Posiadłość Drake’a

Średniowieczne opactwo cysterskie Buckland Abbey to niesamowite miejsce, idealne do spacerów, a nawet długiej włóczęgi, ale także do poznawania historii morskiej Anglii. Jak to się stało, że miejsce kultu religijnego opowiada nam o piratach i wojnach morskich? Po ogłoszeniu przez Henryka VIII w 1534 roku aktu supremacji, majątki zakonne przeszły w ręce prywatne, Buckland Abbey znalazło się wtedy w rękach zasłużonego żeglarza Sir Richard Grenville, którego wnuk przerobił kościół na swój wygodny, jasno oświetlony dom. Jednak zaledwie 4 lata po zakończeniu remontu, Grenville sprzedał posiadłość największemu rywalowi morskiemu dziadka, Sir Francis Drake’owi. O Drake’u słyszeli chyba wszyscy, o jego wielkich zasługach w wojnie z hiszpańską armadą i o opłynięciu świata, jako drugi człowiek po Magellanie. Ciekawostką jest to, że w jednym niemieckim mieście postawiono mu pomnik za to, że przywiózł ziemniaki do Europy.

Drake mieszkał w Buckland Abbey około 14 lat, ale nie przyszło mu na myśl by cokolwiek tam zmieniać, miejsce było wymarzone do odpoczynku po długich wojażach na drugą półkulę. Po jego śmierci właścicielami zostali następcy Drake i opactwo pozostało w rękach rodzinnych, aż do 1948 roku, kiedy to potomek Drake’a oddał je w ręce National Trust.

W opactwie zobaczyć można jak żyli tam ludzie na przestrzeni wieków, jest dużo pamiątek po Drake’u i jego rodzinie, jest fantastyczny ogród z warzywniakiem i ogródkiem ziołowym włącznie. Po pierwszej wojnie światowej  w oknach kaplicy zainstalowano ocalone witraże z katedry w Reims, a w 1988, w czterechsetną rocznicę zwycięstwa nad Wielką Armadą artysta Simon Whistler wygrawerował cztery piękne szklane panele, które zainstalowano w oknach klatki schodowej.

collage Buckland Abbey

Godziny otwarcia Buckland Abbey uzależnione są od dnia i pory roku.

Informacji można szukać na stronie National Trust: https://www.nationaltrust.org.uk/buckland-abbey/opening-times/

Ceny Biletów na całą posiadłość, łącznie z domem i kaplicą

Dorosły: £10.00

dziecko: £5.00

Rodzinny z jedną dorosłą osobą £15.00

Rodzinny: £25.00

Wejście tylko na posiadłość (bez domu)

Dorosły : £5.00

Dziecko: £2.50

Rodzinny z jedną osobą dorosłą: £7.50

Rodzinny: £12.50

5 uwag do wpisu “Posiadłość Drake’a

Księga gości

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.