Bodiam, twierdza na jeziorze

Położona w samym sercu jeziora twierdza wygląda najpiękniej, gdy przy zachodzie słońca odbija się czerwonością w tafli wody. Zbudowano ją w 1385 by broniła kraju przed inwazją francuską w trwającej 100 lat wojnie. Dlatego ten zamek w kształcie kwadratu, ma grube mury, trzypiętrowe wieże zbudowane w każdym rogu i przy bramie wjazdowej, spiralne schody i zwodzony most, a na środku jest oczywiście dziedziniec. Jezioro stworzono sztucznie, na potrzeby zamku, jako fosę, by nie tylko chroniła zamek, ale także optycznie go powiększała.  Wewnątrz zamku są oczywiście pomieszczenia dla właścicieli zamku, jak i dla garnizonu wojskowego. Budowniczy zamku, pierwszy właściciel Edward Dalyngrigge nie miał majątku po rodzicach, bo niestety był najmłodszym synem w rodzinie i nic mu się nie należało. Zasłużył się w wojnie z Francją i w nagrodę podarowano mu okolice Bodiam, a Ryszard II wyraził zgodę na budowę zamku. Wojna szalała na dobre, więc taka twierdza, w ręku zasłużonego woja była królowi bardzo na rękę. Zamek wybudowano błyskawicznie, bo w niecałe dwa lata. Szkoda, że zachował się lepiej zewnątrz niż, wewnątrz, ale ciągle miło jest pospacerować po ruinach i wyobrazić sobie jak wyglądał w czasach swej świetności.

collage Bodiam zamek

Teraz zamek jest w posiadaniu organizacji National Trust, która chętnie organizuje tam średniowieczne pokazy. Zwłaszcza dzieci często mogą postrzelać z łuku, czy wypróbować katapulty, można też skosztować średniowiecznych potraw.

Daty imprez można znaleźć na stronie National Trust:Bodiam Castle National Trust

Najbliższa duża impreza w Halloween, polecam

Zamek otwarty jest codziennie do 17. Wstęp kosztuje

dorosły: £7.80

dziecko: £3.90

rodzinny bilet: £19.50

Adres:

Bodiam Castle
Robertsbridge
East Sussex
TN32 5UA

6 uwag do wpisu “Bodiam, twierdza na jeziorze

Księga gości

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.